Τα μονόχρωμα πλακάκια διατίθονται σε διαστάσεις:
- 40×40 —> Τετράγωνο πλακάκι κανονικής διάστασης για το δάπεδο των εσωτερικών χώρων. Μπορεί να λειτουργήσει και συνδυαστικά για πλέξιμο διαστάσεων μαζί με τις διαστάσεις 20×40 – 20×20
- 20×40 —> Μακρόστενο πλακάκι κατάλληλο τόσο για τα εσωτερικά δάπεδα. Μπορεί να λειτουργήσει και συνδυαστικά για πλέξιμο διαστάσεων μαζί με τις διαστάσεις 40×40 – 20×20
- 20×20 —> Τετράγωνο πλακάκια μικρής διάστασης αλλά τόσο λειτουργικής για το δάπεδο των εσωτερικών χώρων. Ρουστίκ και vintage αποτελέσματα με μια μόνο διάσταση. Πιο παιχνιδιάρικη συνδυαστικά με τις διαστάσεις 40×40 – 20×40 – 10×20
- 10×20 —> Μακρόστενο πλακάκι κατάλληλο για το εσωτερικό δάπεδο, ειδικά αν οι χώροι μας είναι μικροί και αγαπάμε το Vintage αποτέλεσμα. Μπορεί να συνδυαστεί και με την διάσταση 20×20
- 6×27* —> Μια ολοκαίνουργια διάσταση στα πλακάκια, πολύ λειτουργική για τα δάπεδα των εσωτερικών χώρων. Κλασσική γιατί θυμίζει τα παλαία δάπεδα. Πρωτότυπη γιατί μπορεί να τοποθετηθεί και σαν ψαρακόκκαλο. Πολύ όμορφη γιατί χάρη στην μακρόστενη και μικρή τους διάσταση τα πλακάκια μπορούν να δείξουν ακόμα πιο εύκολα την διαφορετικότητα τους που έχουν ανά τεμάχιο.